BÝVANIE

Projekt Vajnorská 21, Bratislava

Úžitková plocha
Počet bytových jednotiek
Začiatok výstavby
Koniec výstavby

5 000+ m2

55

3Q 2018

3Q 2020

Rekonštrukcia zmení bývalú administratívnu budovu na unikátny polyfunkčný objekt s ponukou bývania a služieb. Jedinečná poloha na Vajnorskej ulici v blízkosti Trnavského mýta predurčuje tento projekt pre každého, kto hľadá bývanie v príjemnej stabilizovanej lokalite, popritom s benefitmi mestského bývania s kompletnou občianskou vybavenosťou a dostupnosťou všetkého dôležitého.

Riešený objekt je súčasťou komplexu administratívnej budovy a budovy Strediska kultúry mestskej časti Bratislava Nové Mesto. Projekt predpokladá kompletnú stavebnú rekonštrukciu administratívnej budovy, rekonštrukciu fasády, strechy a bezbariérových vstupných priestorov do Strediska kultúry, výstavbu parkovacieho domu, vytvorenie moderného a bezpečného verejného priestranstva pred Strediskom kultúry a revitalizáciu okolia celej budovy.

Vajnorská 21 je ďalším z developerských projektov našej skupiny Sympatia Group. Aj tentoraz sme na projekte spolupracovali s renomovanými architektmi s dôrazom na detail, kvalitu a úžitkovú hodnotu.

Návrh sa vyznačuje veľmi citlivým prístupom k zachovaniu architektonického charakteru okolia a naďalej počíta s prepojením primárnej funkcie rekonštruovanej budovy s kultúrno-spoločenskou a verejnou funkciou Strediska kultúry, pričom kladie dôraz na celú revitalizáciu verejného priestoru tak, aby celý objekt slúžil nielen samotným obyvateľom, ale aj návštevníkom a širokej verejnosti.

Na ôsmich nadzemných podlažiach sa bude nachádzať 870 m2 kancelárskych plôch, 22 dvoj a troj-izbových bytov, 22 ateliérov a 11 apartmánov. Služby verejnosti a občiansku vybavenosť doplnia potraviny, reštaurácia, bistro, či kaviareň.

Administratívna časť budovy bude slúžiť aj ako nové sídlo spoločností skupiny Sympatia.

Priľahlý moderný štvorpodlažný parkovací dom s dvoma auto výťahmi ponúkne 60 parkovacích miest. Spolu bude na vlastnom pozemku vytvorených 73 parkovacích státí.