TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
24. Január

Davos a Wu-chan
V centre diania na finančných trhoch malo pôvodne byť iba prvé z týchto miest. Správy o nebezpečnom víruse šíriacom sa z čínskeho mesta Wu-chan však nakoniec prehlušili aj úvahy a postrehy účastníkov práve prebiehajúceho Svetového ekonomického fóra v Davose.
LEGISLATÍVA
25. November

Ukončenie niektorých exekučných konaní
Od 01.01.2020 nadobúda účinnosť zákon č. 233/2019 Z.z. o ukončení niektorých exekučných konaní a o zmene a doplnení niektorých z...
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
8. November

Trhy v eufórii z očakávanej prvej fázy obchodnej dohody
Hovorca čínskeho ministerstva obchodu Gao Feng vo štvrtok oznámil, že postupné odstraňovanie ciel bude súčasťou prvej fázy obchodnej dohody USA a Číny. Americká strana túto informáciu potvrdila.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
4. Október

Americká ekonomika spomaľuje
Mimoriadne slabé čísla z amerického výrobného sektora aj sektora služieb vyvolali tento týždeň na trhoch obavy, že recesia hrozí už aj americkej ekonomike.
SPRÁVA MAJETKU
11. September

Kapitálová emigrácia
V súčasnosti je možné pozorovať neustále rastúci trend v oblasti globálnej kapitálovej emigrácie a dvojitých občianstiev u bonitnej klientely.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
16. August

Trhy zasiahli obavy z príchodu recesie
Príval negatívnych správ z ekonomiky i politiky vyvolal na trhoch rastúce obavy z možného príchodu hospodárskej recesie.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
6. December

Návrat volatility
Na trhy sa po období relatívneho pokoja sprevádzaného vytrvalým rastom akcií v optimistickom očakávaní prvej fázy obchodnej dohody opäť vrátila neistota. Volatilita amerických i európskych akciových trhov vystrelila na najvyššie úrovne od prvej polovice októbra.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
15. November

Nemecko sa tesne vyhlo recesii, na optimizmus je však stále málo dôvodov
Nemecká ekonomika dosiahla v treťom kvartáli 0,1% rast.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
11. Október

Rastú šance na dohodu o brexite i čiastkovú obchodnú dohodu
Trhy zachvátil koncom týždňa optimizmus, že dohodu o brexite i čiastkovú obchodnú dohodu sa už čoskoro podarí uzavrieť.
TÝŽDENNÝ KOMENTÁR
13. September

ECB predstavila balík stimulov na podporu ekonomiky
Rastúca hrozba recesie, kopiace sa externé riziká a stále sa zhoršujúci inflačný výhľad prinútili ECB predstaviť na štvrtkovom zasadnutí veľký balík monetárnych stimulov na podporu hospodárskeho rastu v eurozóne.
SPRÁVA Z TRHU
21. August

MOL sa chystá vytesniť minoritných akcionárov SLOVNAFT, a.s.
Maďarská spoločnosť MOL, majoritný vlastník Slovnaftu, vyhlásila 10.mája 2019 dobrovoľnú ponuku na odkúpenie zvyšných 1,44% akcií od malých akcionárov s cieľom navýšiť svoj podiel na 100% za účelom zjednodušenia vlastníckej štruktúry.
SPRÁVA MAJETKU
9. August

Family Office a ich podstata pri správe rodinného majetku
Pre mnohé úspešné rodiny v Európe, ale aj Spojených štátoch a Ázii je Family Office bežnou súčasťou ich rodinného, ako aj profesionálneho života.
Načítaj ďalšie články